Geoblog.pl    rspoland    Podróże    Azja dla szybkich !!!    Jeszcze troche Bajkału i zmieniamy pociąg

Jeszcze troche Bajkału i zmieniamy pociąg

Rosja
Rosja, Irkutsk

Wstajemy chyba pozno bo sniadanko które przygotował nam dawno juz nie przypominało sniadania, ciągle żyjemy wg polskiej strefy czasowej. Cos tam jednak było do zjedzenia, (bynajmniej Didi zjadł sucha jajecznice z parowkiami), Po sniadanku kąpiel - nareszcie sie ogoliłem:) Didi z ojcem zostali a jak poszedłem sobie do muzeum bajkału, pooglądałem rybki foczki i inne - jakies schematy i poklikałem sobie w programiku który bbył podpiety pod sejsmograf, - wiedzieliście zenad Bajkałem dochodzi rocznie do około 600 wstrząsów tektoniznych !!??. Pospacerowałem sobie jeszcze nad brzegiem Bajkału i tu i tam:) około 16 pojechalismy juzdo Irkutska, mielismy zamiar przeczekaćdo pociągu odjezdzającego rano 5:54 (czas lokalny) Moskwa - Pekin. Oddalismy plecaki do przechowalni na dworcu i poszlismy zając sie czyms w Irkutsku aby czas płynął wolniej. Włoska Pizza - nawetu tu robia dobrą pizze:) - miał byc w niej Wi-Fi Hot Spocik ale jakoś nie działał.Szkoda bo chcielismy miec jakąs łącznośc ze swiatem.potem jeszcze zakupy na pociąg i okolo 23:30 zjawilismy sie na dworcu kolejowym. Najpierw czekalismy w smierdzącej rosyjskiej poczekalni, a od godz 24 do 5 rano w pięknej marmurowej poczekalni płatnej -były sofy, tv, kuchnia, prysznic, miejscado leżenia, gniazdko 230V (nawet oglądnelismy filmy - 300 i Hitmen'a)patrzymy i juz 5 rano, trzeba iścna pociąg

rspoland
Rafał S