Geoblog.pl    rspoland    Podróże    Kingdom of Thailand, Kingdom of Cambodia, Lao People's Democratic Republic    Wycieczka na Phi Phi

Wycieczka na Phi Phi

Tajlandia, Ko Phi Phi

Dzisejszy dzien to wycieczka na archipelag Phi Phi. Wybraliśmy oferte firmy Ao Nang Orchid Resord & Speed Boat, szukalismy oferty aby odwiedzic PhiPhi i wyspy polożone blizej np. Tup Island i Poda Island, ale sie nie udalo , wszedzie mowili że to sie robi w 2 dni. Duzy speedboat o mocy 600 koni mechanicznych i predkosci max 40 knotow (okolo 80 km/h ) zabral nas najpierw na najbardziej na poloudnie wysunietą cześć naszej wycieczki , zatoka Maya Bay - tu krecony był kiczowaty film z Dicaprio "The Beach" - miejsce śliczne , lecz tlumy turystow z innych lodzi zepsóły ten urok.Nastpnie byla laguna na Phi Phi Leh - dokladnie nazywa sie Pi Leh Bay, trzeba miec szczescie zeby do niej wplynac - poziom wody musi byc wystarczajaco wysoki dla speed boat'a - nam sie udalo, obok znajduje sie jaskinia różnie nazywana : viking Cave lub Whitening Cave z powodu bialych rysunkow na scianach z przed tysiecy lat. Facet z lodki mowil ze nie mozemy na nia wejsc , a wiem ze niektore wycieczki wpuszczaja tam turystow. Wciaz tu w jaskini mieszkaja ludzie z dala od cywilizacji jakoś egzystuja(ich głównymj zajęciem jest łowienie ptaszków i jaj i sprzedawanie japończykom do ich restauracji). Lódz poplynela na polnoc w strone najwiekszej wyspy archipelagu Phi Phi Don i tu odbylo sie pierwsze nurkowanie, szkoda że tak krotko i w niezbyt ciekawym miejscu, przejrzystosc wody nie byla rewelacyjna - jakies 10m ale to wystarczylo by porobic pare zdjec i poogladac stworzonka ktorych sie wczesniej nie widzialo, szczegolnie fajny byl plankton i duza ilosc malych meduz i bezkregowcow(dla niedpornych na dotyk tysięcy malutkich maduz to nie bedzie ciekawa wyprawa -dotyk przypomina ukłucie malą dawka prądu we wszystkie nieosłonięte części ciała).Zaraz obok byla zatoczka (Monkey Beach) tu moglismy spotkac małpy, i oczywiscie byla jedna rodzinka - bylismy przygotowani - posiadalismy babany dla malp, z lekka niepwenoscia male do nas podeszly - piewszy banan zostal porwany przej jedna sprytna samiczke , z drugim bananem poszlo nam lepiej, braly po kawalku, wkurzyl sie tylko przywodca stada wystawil zeby i chcial dziabnac łapą ale dostal swoje - ostatną czesc bananka. Zrobilismy tam niezla furore bo wysycy turysci tylko robili małpom zdjecia jak skakaly po drzewach, a kiedy my zaczelismy karmic to zrobila sie sesja zdjeciowa , fotografowalo nas jednoczesnie okolo 50 osob jak nie wiecej:) Następnie przyszedl czas na lunch na Phi Phi Don, to piekne miejsce jest przeludnione turystami, jest ich poprostu za duzo, jak chcecie odpocząć w ciszy i spokoju to napewno nie tu, ja wprowadzilabym limit liczby osob ktore moga jednoczesnie przebywac na Phi Phi Don moze wtedy bylo by milej i spokojniej. Nastepne nurkowanie bylo juz na otartym morzu na rafie koralowej Hin Klarng srodkowisko podowodne troszke ine niz przy wyspie, wieksze ryby bardzo koloroweo ubartwone i duze koralowce, znowu bylo za krotko trzeba bylo wracac na lodz bo czekala Bambo Island, chyba najfajniejsza wyspa którą dzis odwiedzilismy , nie byla tak przeludniona i oferowala duzo wolnej przestrzeni do plazowania, pozatym dla dzieciaków swietna zabawa ze stadami setek ryb podpływających do samej plaży które w oczekiwaniu na przysmaki dotykaja otwartymi pyszczkami rąki nóg. Woda czystsza niz na Phi Phi Don, byla juz prawie 16 i niestety musielismy wracac do Ao Nang. Dowiedzialem sie ze przyplywy i odplywy powoduja zmiane poziomu wody w morzu do 4m , i wystepuja srednio 15 dni w miesiacu, najwiecej wody jest pomiedzy 8-9 rano a najmniej 8-9 wieczorem:). Padlismy po przyjezdzie i spalismy dluuuugoooo, jakieś 14 h )))

Ryszard
Ryszard - 2010-02-15 18:53
Zaginęliście na tej wyspie czy co-tylko uśmiech ?
Idę na Kowalczyk.

Buli - 2010-02-16 18:19
Finding Nemo :) Czadowo

Ryszard
Ryszard - 2010-02-17 01:00
No wycieczki i dzień mieliście spędzony super.Tablice o Tsunami -można dostać gęsiej skórki.Piękne te laguny i świat podwodny.Obcowanie z florą i fauną pozazdrościć -jak również imponujących zdjęć.

Gabi
Gabi - 2010-02-17 01:17
Dech zapiera jak oglądam podwodny świat, cudowne zdjęcia zdjęcia. Laguna jest wspaniała.

ania kasprzyk
ania kasprzyk - 2010-02-19 16:34
Bardzo ładna laguna ,ryby terz są niezłe kocham was, małpiszonki terz są fajne, śle wam
gorące pozdrowienia.

Olka
Olka - 2010-02-19 23:55
Beatko,coraz tam fajniej;)A małpiszony kapitalne.A ryby???wole chyba nasze śledzie.Najbardziej w śmietanie;)

Rafał S
Zasoby: 195 wpisów195 295 komentarzy295 1683 zdjęcia1683 1 plik multimedialny1