Geoblog.pl    rspoland    Podróże    Azja dla szybkich !!!    Sobotnia Moskwa

Sobotnia Moskwa

Rosja
Rosja, Moskwa

Znowu duzo zwiedzania. Tym razem juz w szótkę Nasza trójka Tania , Inina i Ilia Zobaczylismy Budynek KGB - obecnie FSB, Poszlismy także pod Teatr Bolszoj, ale oczywiscie był w rusztowaniach i nicciekawego nie można bylo zobaczyc. nastepnie udalismy sie pod Kreml gzie anajduje sie takzwany wieczy ogień upamietniający poległych sołdatów podczas II wojny swiatowej. Niestety wieza Ostankino nie przyjmuje turystów w związku z tym panorame Moskwy zobaczylismy z odległegojakies 7-8 km Vorobyovy Gory wzgórze z którego rozposciera sie widok na cała Moskwe. Jak nam sie juz tam znudziło pojechalismy sobie na fajną na dzielnicę Treritiakowskaja (stacja metra i galeria również) czasami podobne to jest do Camden Town w Londynie. Oczywiscie co jakis czas raczylismy sie piwem - uznalismy że do tej pory najbardziej smakuje nam "Staryj Mielnik" ponaszemu stary młyn. Pozniej byla wyprawa do słynego domu towatorego GUM zaraz prz krasnej płoszczadzi (:), do Harords'a mu daleko.
Po zrobieniu zakupow na niedzielny pociąg pierwszy raz rozdzielilismy sie , ja udałem sie na dalsze zwiedzanie a Didi i Gienek zaczeli wciągac nowaw Whisky "White Horse" jak wróciłem to mówili ze bylo dobre:)
No a ja udałem sie na stacje kolomenskaja gdzie czekała na mnie Tania i jej chlopak i tu odbyła sie rosyjska edycja Amnesia World Tour 2008, byłem pod ogromym wrażeniem - poprostu cos niesamowitego i do tego w Rosji, (ale tu jest wszystko niesamowite - czyste i bolszoje), w klubie 2 sceny kazda na 4 tys ludzi i między innymi zobaczyłem na zywo ATB i Mario Picotto:) Jedyne co rzuca się w w oczy to to że nie ma narkotyków i pijaków , wszyscy sa grzeczni czyści i nie ma żadnych zadym, poprostu pełna kultura i wspaniała muzyka. Do domu zawitałem o świcie :)

hexa
hexa - 2008-04-20 09:54
jak zawitałes o swicie to sie nie dziw ze sami pili ))

Siemion
Siemion - 2008-04-20 12:04
Nie ma co się dziwić, że wszyscy są grzeczni, kulturalni i czyści. Zadnych narkotyków i bijatyk. Jak byli naszymi braćmi i opiekowali się nami wujkowie Stalin, Breżniew i Chruszczow to u nas też był porządeczek... Ach, gdybyśmy wytrwali w tej przyjaźni jeszcze parędziesiąt lat, to też byśmy mieli raj!

Stachu
Stachu - 2008-04-20 12:34
porządeczek się skończy jak wyjedziećie z Rosji A do Rosji B, czyli poza granice Moskvy. Taką mam czutkę.

Fanta
Fanta - 2008-04-20 14:02
Jak jeszcze napiszesz,że w Rosji nie ma mafii to zaczne wątpić czy wogóle byłes w Moskwie :-)))

tomekw
tomekw - 2008-04-20 20:49
pozdrowionka strasznie wam zazdroszcze tej eskapady powodzenia

siemion
siemion - 2008-04-22 02:31
No i co? Kurwa nie mie$lsice czasu ze by odpisac chujowi grajcy. Syn sie narodził, mieliscie pić z nami. A teraz chuj, siedzicie w ciepłej norze i macie w dupie cierpienia matki polki. Pozdrawiamy was, m mężczyźni - Stasiu i tomek. Syn to, syn. wiec pijemy do dna.

Siemion
Siemion - 2008-04-26 22:33
Mhm.. albo nie macie "cywilizacji" na horyzoncie... Albo radzieckie kuszetki tak wam sie spodobały, że jęździcie pociągiem tam i z powrotem, albo... i tu dam szansę wypowiedzieć się stepom azjatyckim, których głos wiatr na pewno przyniesie do nas... Oczywiście z zachodu.... No, według meterolgów za jakieś trzy miesiące... A propos... Bo już myślałem, że nie piszecie, z powodu mojego i Stasia wpisu /patrz wyżej/. Ale... musze się mylić, bo przecież "nie takie rzeczy robiliśmy w Libii".

Fanta
Fanta - 2008-04-28 09:33
Hej czy ktos wie co sie dzieje z naszymi bohaterami??? od kilku dni cisza...

Dominik Sz
Dominik Sz - 2008-04-28 10:28
na tą chwilę wiem że sa w Pekinie dzisiaj rano dostałem info wczęsniej się nie oddzywali bo podobno nie mieli zasięgu będacd w Mongolii

rspoland
Rafał S