Geoblog.pl    rspoland    Podróże    Kingdom of Thailand, Kingdom of Cambodia, Lao People's Democratic Republic    Mall of Dubai .......... na wiecej czasu nie starczylo

Mall of Dubai .......... na wiecej czasu nie starczylo

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubai

wczoraj padliśmy na twarz po "zakupomaniactwie " byliśmy w największym na świecie centrum handlowym Mall of Dubai( w tej chwili w Dubaju odbywa sie shoping festiwal), który znajduje się tuż obok Burj Kalifa(160 pieter, 180 poziomów) - czyli najwyższego budynku świata w obecnej chwili .Dubaj - zawsze kojarzył mi się z bogactwem i teraz po zobaczeniu go na własne oczy powiem że to prawda , nie ma tu biedy , bezdomnych - tylko wszystko naj, naj - wielkie budynki , ulice (6 pasmowe),luksusowe samochody, wszystko spływa setkami tysięcy dolarów- ich system jest bardzo prosty - masz kase masz wszystko , masz prace żyjesz tu i nie masz na co narzekać . Niestety z powodu awari elektryki nie mogliśmy wejść jak wszyscy zawiedzeni turyści do Burj Kalifa więc zrobiliśmy maraton po sklepach ale nie tylko - byliśmy też w Oceanarim i oglądaliśmy spektakl swiatla i wody odegrany przez Dubai Fontain - woda wystrzeliwana jest na wysokosc 150m (40 pieter) i jest widoczna z 32 km - niesamowite wrażenia , wszystko tu zachwyca.

Olka
Olka - 2010-02-20 00:10
Dubaj imponujący...Szkoda słów.Architektura nie do skomentowania.Zazdroszczę-pozytywnie naturalnie:)Muszę tylko powiedzieć-WOW

Ryszard
Ryszard - 2010-02-20 12:30
Widać rozmach i przepych-imponujące.Profesjonalne lodowisko i akwarium robi wrażenie.Salon -samochód kosmiczny i metro błysk z ciekawym rozdziałem na osoby .

irena2005n
irena2005n - 2014-05-04 09:57
szkoda, że na więcej czasu nie wystarczyło

rspoland
Rafał S